Cam hammaddelerinden olan Silis kumu, Dolomit, Kalker ve Feldspat üretimi yapmaktadır.

Düzce Cam 2005 senesinde kurulmuş olmakla birlikte, cam işleme ve lojistik konusunda 30 yılı aşkın tecrübesini float cam üretimine taşımıştır.

2010 ve 2016’da iki float hattını devreye almış olan Düzce Cam, Avrupadaki cam üreticileri arasında hızla üst sıralara yükselmiştir. Güncel olarak 1500 ton/gün kapasitesi olan Düzce Cam, 3 ila 12 mm arasında cam kalınlıklarını üretmektedir.

Float camına ek olarak lamine ve ayna hatları olan Düzce Cam, cam sektöründe bulunabilecek en geniş ürün gamına hitap etmek adına, magnetron kaplama hattı yatırımını da tamamlamak üzeredir.

Şirketin başarısının sırrı, en son trendleri ve üretim teknolojisindeki yenilikleri takip eden yüksek derecede hevesli ve dinamik yönetim kadrosunda yatmaktadır.

Kaliteye olan sarsılmaz adanmışlık, kendini değer zincirinin bütün öğelerine verilen özen olarak göstermektedir. Bu bağlamda, Düzce Cam amaca yönelik Tır filosu kurmuş ve camlarını söz konusu özel araçlar vasıtası ile nakletmektedir.

Okan Group şirketlerinin lokomotif firması olan OKAN CAM SANAYI VE TICARET A.S. 1987 ylında kurulmuştur. İlk aşamada ülkemizde üretimi bulunmayan renkli cam ve reflektif cam ihtiyacını karşılamak üzere ithalata başlayarak sektöre adım atmıştır.

Glaverbel, Pilkington, St Gobain ve Guardian gibi dünyanın önde gelen cam kuruluşlarından ithal ettiği düz Cam , reflekte cam, renkli cam, lamine cam ,buzlu camları , telli cam ve aynaları yurtiçinde pazarlamasını yapmaktadır.

Cam ithalatına ilaveten , ısı yalıtımlı çift cam üretiminde kullanılan kimyasalların- silikon , butyl, thiakol, poliüretan, silikajer – ithalatını ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.
OKAN CAM , GENERAL ELECTRIC BAYER FIRMASININ strüktürel cephede kullanılan silikonlanarının resmi ithalatçı ve distribütörüdür.

OKAN CAM , silikajer konusunda COSMO frmasınının resmi ithalatçı ve distribütörüdür.
Zamanla ithalatçı kimliğimizle yetinmeyip Türk cam sektörüne daha kapsamlı hizmet verme amacı ile 2000 yılında cam işleme ve temper fabrikası kurarak yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimizin işlenmiş cam ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır.


Değişen ve gelişen günümüz dünyasında ulusal ve uluslar arası alanda teknolojik ilerlemelere paralel olarak oluşan rekabetlere karşı kurumsallaşmanın bilincinde olan firmamız, hızla büyüyen kadrosu ve iş hacmiyle uluslararası kabul görmüş standartlara sahip olmayı vazgeçilmez bir şart olarak benimsemiş ve bu standartların yasal yükümlülüklerini yerine getirmeyi ilke olarak kabul etmiştir.


Bu ilke ve kararlılıkla ülkemiz pazarına hizmet vermenin tüm gereklerini yerine getirmek amacında olan kuruluşumuz, bu yolda gerekli tüm çalışmaları başlatmış, ve bu çalışmaların ciddiyetini bilen, sorumluluk sahibi çalışanlarımız ile sistemimiz, dinamik, esnek, çalışkan ve üretken bir yapıya kavuşturulmuştur.

Başa dön